Kooperativa, pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group

Kooperativa zahájila svou činnost jako první soukromá pojišťovna na území bývalého Československa. Nabízí všechny běžné druhy pojištění pro občany, podnikatele i velké společnosti. Neustále rozšiřuje svou nabídku služeb, každým rokem připravuje nové produkty.

Je druhou nejsilnější pojišťovnou na českém trhu, její podíl na trhu činí více než 21 %. Předepsané pojistné přesáhlo v roce 2004 objem 24 miliard Kč. Výše základního kapitálu dosáhla dvou miliard korun. Spravuje více než tři miliony pojistných smluv. Strategickým partnerem Kooperativy se loni stala Finanční skupina České spořitelny.

Světoznámá agentura Standard & Poor´s udělila skupině Wiener Städtische rating A se stabilním výhledem.
V roce 2000, 2001 s 2003 se podle hodnocení makléřů stala pojišťovnou roku.

Je zakládajícím členem České asociace pojišťoven a zakládajícím členem řady prestižních institucí - Svazu bank a pojišťoven, Svazu průmyslu a dopravy, Asociace leteckých dopravců. Je spoluzakladatelem a významným akcionářem stavební spořitelny Wüstenrot, a. s. Jejím hlavním akcionářem a strategickým partnerem je jeden z největších evropských pojišťovacích koncernů Wiener Städtische Group.

Kooperativa, pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group
Pobřežní 665/21
186 00 Praha 8

Informácie uvedené na tejto webovej prezentácii nemusia byť aktuálne. Relevantné sú iba údaje uvedené v príslušnom obchodnom, živnostenskom alebo inom štátnom registri.