Travelport Czech Republic s.r.o.

GDS Galileo, tak jak jej známe v jeho dnešní podobě zahájil svou činnost v roce 1987. Galileo vzniklo vlastně jako společný podnik leteckých společností Swissair, Austrian Airlines, USAir, KLM, British Airways, Alitalia, Aer Lingus a některých dalších. Systém je spravován firmou Galileo International, která má sídlo v blízkosti Chicaga v USA. Na podzim roku 2001 bylo zakoupeno firmou Cendant, jejíž roční obrat v oblasti turistického ruchu představuje cca 15 miliard USD. Cendant provozuje několik hotelových řetězců a také například půjčovny automobilů Avis. Zaměření a velikost současného vlastníka Galileo dává záruky, že vývoj produktů sloužících cestovnímu ruchu se bude dále zrychlovat Hlavní počítačové centrum Galileo je umístněno v Denveru v USA. V jednotlivých světových oblastech má pak Galileo své pobočky. Evropa včetně ČR i SR je spravována z Velké Británie, kde má Galileo International svou pobočku ve známém Windsoru. K zajištění plné uživatelské podpory systému Galileo jsou pak pro jednotlivé trhy otevírány místní kanceláře.

V Galileo International pracuje celkem přibližně 5000 specialistů v oblasti distribučních služeb. Za jeden den odpovídá systém Galileo na celkem 110 milionů žádostí o informace nebo rezervace, ve špičce se jedná až o 5200 zpráv za vteřinu. V mnoha zemích světa má distribuční systém Galileo většinový podíl na trhu.

 

Travelport Czech Republic s.r.o.
Sokolovská 668/136d
186 00 Praha 8
partnera zastupuje Jiří Kožíšek
e-mail: jiri.kozisek(a)travelportgds.cz

Informácie uvedené na tejto webovej prezentácii nemusia byť aktuálne. Relevantné sú iba údaje uvedené v príslušnom obchodnom, živnostenskom alebo inom štátnom registri.