Historicky začalo uskupení firem TRAVEL SUPPORT SYSTEMS vystupovat v cestovním ruchu v roce 2002.
V tomto roce byla jedním ze subjektů uzavřena smlouva s firmou GALILEO C.E.E. service ČR s.r.o., jejímž hlavním cílem byla spolupráce v oblasti dodávky produktů cestovního pojištění pro uživatele rezervačního systému GDS Galileo. V průběhu tohoto roku bylo umožněno uživatelům GDS Galileo sjednávat prostřednictvím on-line pojišťovacího systému GALILEO EVEREST 2003 cestovní pojištění k letenkám a začaly jej používat první cestovní kanceláře a agentury. Uvedené řešení bylo svého druhu první v České republice a později rovněž první i na Slovensku. Ani specializované pojišťovny ještě nedokázaly CK a CA obdobný systém nabídnout.
Rok 2003 byl prvním celým kalendářním rokem provozu systému v ČR. Jeho uživatelů pomalu přibývalo. Doposud největší překážkou byla nedostupnost pevného připojení k internetu. Na Slovensku bylo sjednávání cestovního pojištění spuštěno v roce 2004. Opravdu velký nárůst uživatelů byl zaznamenán až s možnostmi dostupného pevného připojení.
Od počátku bylo hlavní filozofií systému GE2003 předložit uživatelům nabídku více pojišťoven v jednom programu, kdy se pojistné produkty vzájemně doplňují a uživatel má možnost nabídnout svému klientovi to, co se mu pro jeho cestu nejvíce hodí. Trochu odlišně byly systémy spouštěny ve Slovenské republice. Tam byl systém vždy připravován pro konkrétní pojišťovnu.
Na žádost vedení společnosti GALILEO C.E.E. service ČR bylo vyvinuto a v roce 2008 spuštěno úplné on-line propojení systému GDS Galileo a GE2003 a vzájemné předávání dat o pojištěných osobách v čase a to jak pro české, tak i slovenské uživatele. Podsystém byl pracovně pojmenován jako Galileo Desktop Integration. Uvedené zkušenosti byly dále aplikovány do vývoje samostatných systémů pro významné partnery systému GDS Galileo nebo pro významné partnery pojišťoven.

Informácie uvedené na tejto webovej prezentácii nemusia byť aktuálne. Relevantné sú iba údaje uvedené v príslušnom obchodnom, živnostenskom alebo inom štátnom registri.